Army Of Hardcore 2014  – The Timetable
Main:

20:00 – 21:00 Brawler & Striker
21:00 – 21:45 Quitara
21:45 – 22:15 Thorax
22:15 – 23:00 The Beat Controller
23:00 – 23:45 Javi Boss vs. Re-Style
23:45 – 00:45 Outblast vs. Noize Suppressor
00:45 – 01:30 Anime
01:30 – 02:30 Korsakoff
02:30 – 03:15 Masters Of Noise
03:15 – 04:15 Evil Activities vs. Tha Playah
04:15 – 05:00 Tensor & Re-direction
05:00 – 06:00 Art OF Fighters Vs. Mad Dog
06:00 – 07:00 The Sickest Squad
Hosted by: Mc Tha Watcher

Hard & Fast:

20:00 – 21:00 Pzyco Beat Project
21:00 – 21:45 Hardbouncer
21:45 – 22:30 D’Ohmycid
22:30 – 23:15 Destructive Tendencies
23:15 – 00:15 Partyraiser
00:15 – 01:00 System Overload
01:00 – 02:00 F-Noize
02:00 – 03:00 Andy The Core
03:00 – 03:45 Unexist
03:45 – 04:30 Apathy
04:30 – 05:15 Bartoch
05:15 – 06:00 The Punisher
06:00 – 07:00 Thunder
Hosted by: The Syntax Mc

Frenchcore/Terror:

20:00 – 21:00 Hozinotik
21:00 – 22:00 Critical Storm
22:00 – 23:00 Pattern J
23:00 – 00:30 Dr.Peacock
00:30 – 02:00 Subversion
02:00 – 02:45 Noisekick
02:45 – 04:00 SRB
04:00 – 04:45 Beagle & Miss Nightkat
04:45 – 05:30 The Vizitor
05:30 – 06:15 Terrorclown
06:15 – 07:00 Sillysickcore

Early Hardcore / Early Rave:

20:00 – 20:45 X-Treme
20:45 – 21:30 Paranoid
21:30 – 22:15 Radiate
22:15 – 23:00 Critical Mass
23:00 – 23:45 Dune
23:45 – 00:30 Waxweazle
00:30 – 02:30 The Dreamteam
02:30 – 03:15 G-Town Madness
03:15 – 04:15 Rob Gee
04:15 – 05:00 Promo
05:00 – 06:00 Darkraver
06:00 – 07:00 Omira
Hosted by: Mc Buddha

Footworxx

20:00 – 20:50 Spitnoise
20:50 – 21:40 Dither
21:40 – 22:30 Sei2ure
22:30 – 23:20 System 3
23:20 – 00:10 The Vinylraider vs Hellter Skellter
00:10 – 02:00 Richie Gee vs Ohmicide
02:00 – 02:50 Madhouse Brothers
02:50 – 03:40 Sandy Warez
03:40 – 04:30 s’Aphira
04:30 – 05:20 Deterrent Man
05:20 – 06:10 X-Mind
06:10 – 07:00 A-Kriv

All Stylez Area:

20:00-20:40 Kay Dee
20:40-21:15 Maniac
21:15-22:00 B-Side
22:00-22:45 D-Razor
22:45-23:30 Ysiss vs. Intoxicator
23:30-00:15 Delusional
00:15-01:00 DJuke
01:00-02:00 S-Kill & Morbius
02:00-02:45 Evolution
02:45-03:30 The Trapper
03:30-04:15 Mad
04:15-05:00 Lill’k
05:00-05:45 Kaaden
05:45-07:00 Synchron-X vs H.U.D.S.